Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sponsor Ol Reklam Ver İletişim  
 
Başkanın Açıklaması
Sizin Fotoğraflarınız
Haftanın Yorumu
ÇS Mağaza
Marşlarımız
Yarenler
Teknik Bilgiler
 
 
  Haftanın Yorumu
 
ÇANKIRI SPOR LİDER SEVER…

Haftalardır büyük bir yükseliş gösteren Çankırı Spor, aynı yükselişine frene basmadan devam etti. Herkes Çankırı Sporun hızını lider Bandırma Spor kesecek diye beklerken hızını kesmeyen Çankırı Spor aynı hızla Bandıma Sporu da 2-1 mağlup etti, mağlup etmenin yanında aynı zamanda Bandırma Sporu liderlik koltuğundan da alaşağı ederek işte ben Çankırı Sporum bana kafa tutanlar kar gibi eriR dedi.

Çankırı Spor lider takım yenmeyi çok seviyor. Yıl 1984 şimdiki adı MKE Çankırı Spor 3. ligde oynarken lider Afyon Spor çok güçlü kadrosuyla Çankırı’ya gelmişti. Puan cetvelinde Çankırı Spor alt sıralarda yer alırken, Afyon Spor da namaglûp liderdi. O gün Çankırı Spor Afyon Sporu 3-0 mağlup ederek liderlikten etmiş, yerine de Adıyman Spor yükselmişti.

Çankırı Spor bun hep yapıyor. Bandırma Sporu da 2-1 mağlup eden Çankırı Spor, bu sefer de liderliğe Fethiye Sporu taşıdı. Bakalım Çankırı Sporun tokadını daha başka hangi takımlar yiyecek.

MAÇ BAŞLIYOR

Transfer dönemi öncesi kadrosuna yeni transferlerden ve günün başarılı isimlerinden Volkan’ı stoper mevkiinde oynatarak maça başlayan Çankırı Spor, daha ilk dakikalarda korkmadan, çekinmeden ve kendine güvenerek konuk Bandırma Sporun üzerine gitti. Beraberliği düşünerek orta sahayı kalabalık tutan ve kontra atakla golü düşünen Bandırma Spor tek forvet oyuncusunu ileri tek tutarak Çankırı’ya1 puan için geldiğini gösteriyordu.

Ama hesapları 39 dakika tutu. Maçta 90 dakikaydı. 39. dakikada bir müdafaa hatası sonucu Çankırı Spor Yahya ile gölü buldu ve 1-0 öne geçerek de ilk yarıyı önde tamamladı.

İkinci yarıya forma değiştirerek başlayan Çankırı Spor, 57. dakikada Yahya ile 59. dakikada da Ozan’la kaleciyle karşı karşıya kalmalarına rağmen mutlak iki pozisyonu gol yapamadı.

Gelişen gol ataklarını Çankırı Sporun gol yapamaması rakip Bandırma takımına adeta hem moral, hem de doping oldu.

ATAMAYANA ATARLAR

Futbol da çok konuşulan atamayana atarlar sözünü Bandırma Spor gerçekleştirerek 84. dakikada Turan’ın ayağından golü buldu ve skoru 1-1 yaparak oyunda eşitliği sağladı.

Kalesinde gördüğü golden sonra yeniden toparlanan Çankırı Spor, bu maç böyle bitmez Bandırma Spor da sevinerek gitmez dedi. Ama maçın bitimine de süreç az kalmıştı.

Aslına bakılırsa oyunun hakkı gününde olan ve son haftalarda güzel oyunuyla puanlar toplayan Çankırı Sporun maçı kazanması ve karşılaşmanın berabere bitmemesi Çankırı Sporun farklı galibiyetiyle bitmesiydi.

ÇANKIRI SPORUN ÇİLİNGİRİ VAR

Bandırma Spor maçın berabere bitmesini istiyordu ve 1 puana da razıydı. Onun içinde Çankırı Spor ataklarını önlemek için 10 kişiyle defans yapıyor. Bandırma kapısını pardon kalesini açmaya da usta bir çilingir gerekiyordu. Ancak bu ustanın da “kapıyı” aman anlayın işte kaleyi açması için uzaktan kumanda ile işi bitirecek çilingire gerek vardı.

Günlerden Pazar olduğu içinde dükkânlar kapalıydı. Çankırı Spor da biris vardı adı Ozanmış. İyi de futbolcuymuş yine hata yaptım çilingirmiş. Ben çilingirliği iyi yaparım dedi. Hem de benim ustalığımda kapıya yine yanlış yazdım kaleye gitmeye gerek yok dedi.

Ama maçın bitmesine de iki dakika vardı. Ozan 88. dakikada Bandırma kalesine füze mi deyim, top mu deyim düzgün ve sert bir atış yaptı bu atışla Bandırma “kapısı” özür kalesi açıldı ve top ta kalecinin üzerinden fileleri geçti.

Sonuç Çankırı Spor 2 Bandırma Spor 1

BELEDİYE BAŞKANIMIZA DA TEŞEKKÜR

Belediye Başkanımız İrfan DİNÇ, gerçek bir Çankırı Spor taraftarlığını bir kez daha gösterdi. Oyun oynanırken kaçan gollere üzüldü tepkisini gösterdi. Gol atıldıkça yerinde duramadı Çankırı Sporu ayakta alkışladı.

Maç bitiminde de 2 büyük tepsi baklavayla Çankırı Spor tesislerine geldi. Çankırı Sporlu oyunculara yaptığı kısa konuşmaya “sizler her şeye layıksınız “ diye başladı. “sizleri bir kez daha kutluyor ve her zaman yanınızda olacağım, başarılarınızın devamını bekliyorum ve sizlere 500 er lira prim veriyorum, bu prim en geç Salı veya Çarşamba günü verilecek” dedi.

Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, Çankırı Spor Başkanı Sevda KARAALi, Teknik Direktör Hakan YILMAZ ve teknik ekip ile diğer konuklar ve futbolcularla birlikte maç yemeği yedi.

İşte başkan İrfan DİNÇ’e de bu yakışırdı. Başkan da yakışanı yaptı.

Teşekkürler başkan, sizi de Çankırı Spor her zaman yanında görmek istiyor.

TARAFTARA DA TEŞEKKÜR

Bu önemli maçta Çankırı Spor taraftarları da Çankırı Sporu yalnız bırakmadı. Maça ilgi öyle fazlaydı ki, çevre ilçelerden bile maça gelenler vardı. Taraftarlarımıza teşekkür ediyor, onlardan bir kez değil, her zaman Çankırı Sporun yanlarında olmalarını bekliyorum.

19 Şubat günü Eyüp Spor maçında buluşmak dileğiyle Çankırı Sporu kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Son söz.

SÖZDE DEĞİL, ÖZ DE ÇANKIRILI OLMAYA devam edelim.

   

Sitemizde online 11 kişi bulunmaktadır.
Copyright 2010-2012© www.cankirispor.org.tr
Tüm hakları saklıdır.
Toplam Ziyaretci Sayısı: 236576
Barındırma Rithost